Zerwijmy łańcuchy w głowach. 7 grzechów głównych – czy jesteś bez winy?

Bez presji społecznej nic się nie zmieni. Bez WAS nic się nie zmieni. Psy dalej będą cierpieć, ludzie dalej będą krzywdzić.

Dlatego kolejny raz ruszamy z ogólnopolską akcją protestacyjną „Zerwijmy łańcuchy”, ale tym razem idziemy dalej. Przejmijmy internet naszym krzykiem pomocy! Działamy nieprzerwanie od 2007 roku. Co roku w centrach miast ustawialiśmy budy, do których każdy mógł się przywiązać, by poczuć ciężar łańcucha. Co się w tym czasie zmieniło? Czy psy nie są już trzymane na łańcuchach? Czy każdy ma szczęśliwy dom, kochających opiekunów? Czy każdy jest zadbany i zdrowy?

Nie. Niestety nie.

Często pytacie nas – portal Psy.pl – w komentarzach, dlaczego piszemy o strasznych rzeczach, które dzieją się zwierzakom. Naprawdę nie wiecie? Te historie nie wzięły się znikąd, to zrobili ludzie. Ludzie potwory. Za każdym razem, dopóki starczy nam sił, będziemy piętnować każdy rodzaj przemocy wobec zwierząt. Psy też czują. Psy też kochają. Nie są to istoty mniej ważne od nas – ludzi. Biorąc psa pod swoją opiekę, składamy mu obietnicę, że zadbamy o niego najlepiej, jak potrafimy, że będziemy go kochać i szanować. Prawda jest jednak taka, że rzeczywistość psy zawodzi.

Powiedzmy to raz, jasno i dobitnie – ZNĘCANIE SIĘ NAD PSEM TO NIE TYLKO PRZEMOC FIZYCZNA. Znęcanie się nad psem widujesz najpewniej codziennie. Codziennie też o tym słyszysz. Jesteś tego świadomy? Czy odwracasz wzrok? Chcemy wszystkim uświadomić, że niedotrzymanie przysięgi złożonej psu w momencie wzięcia go pod swoją opiekę to zbrodnia. Dlatego w tym roku to nie tylko „Zerwijmy łańcuchy”. To „Zerwijmy łańcuchy w głowach”. Przez cały tydzień od 4 do 10 października będziemy codziennie piętnować 7 grzechów głównych wobec psa.

7 grzechów głównych wobec psa

1. Zamknięcie psa w czterech ścianach

2. Złe karmienie

3. Brak opieki medycznej

4. Porzucenie

5. Brak pielęgnacji

6. Brak wyobraźni

7. Obojętność na dobro wszystkich psów

Sami nie zrobimy nic. Mamy idee, serce do walki i chęci, by coś zmienić, ale nie zasięgi. Potrzebujemy też ciebie. Zbudujmy wspólnie pozytywny łańcuch dla psów. Podaj dalej tę informację. Niech dotrze ona w najdalsze zakątki internetu, do wszystkich tych, którzy nie myślą o psie jak o członku swojej rodziny. Niech cierpienie zwierząt się skończy.

Chcesz wziąć udział w akcji? Udostępnij!

7 dni, 7 grzechów głównych wobec psa. Znęcanie się to nie tylko przemoc fizyczna. Zerwijmy łańcuchy w głowach. Piętnujemy:

  1. Zamknięcie psa w czterech ścianach
  2. Złe karmienie
  3. Brak opieki medycznej
  4. Porzucenie
  5. Brak pielęgnacji
  6. Brak wyobraźni
  7. Obojętność na dobro wszystkich psów

  Niech do wszystkich w końcu dotrze. Codziennie wrzuć jedno zdjęcie (lub film) pokazujące, jak należy traktować psa. Zapraszam: @ <imię i nazwisko znajomego>

W tym roku akcję protestacyjną „Zerwijmy łańcuchy” poparły takie osobistości, jak: Edyta Herbuś, Marta Gałuszewska, Viki Gabor, Honorata Skarbek, Aleksander Sikora, Weronika Juszczak, Tomasz Nakielski, Ala i Ola Tracz, Marcin Tyma oraz Katarzyna Moś.Leave a Reply