Tak zrywaliśmy łańcuchy w 2016

Akcja „Zerwijmy łańcuchy” odbyła się już po raz dziesiąty. Byliśmy w ponad 40 miejscowościach w Polsce – tam, gdzie problem psów trzymanych w złych warunkach nadal istnieje. Bo choć trzeba przyznać, że jest lepiej niż 10 lat temu, gdy zaczynaliśmy akcję, wciąż jest jeszcze dużo do zrobienia.

Nie podoba nam się, że psy mają krótkie łańcuchy, wrastające w szyję obroże. Chcemy to zmieniać! Nie chodzi o to, by wszystkie psy zostały spuszczone z łańcuchów jednego dnia, bo to mogłoby być niebezpieczne, chcemy, by po prostu miały lepsze, godne życie – nawoływała podczas happeningu w Warszawie Paulina Król, redaktor naczelna portalu Psy.pl.

2093073273_579220783

W Warszawie podczas akcji na Placu Zamkowym dopisała nam i pogoda, i miłośnicy zwierząt, których było naprawdę wielu – a wszyscy przyszli po to, by zaprotestować przeciwko trzymaniu psów na łańcuchach. Wokół dwóch bud, które tradycyjnie ustawiliśmy pod Kolumną Zygmunta, zgromadziło się wielu wolontariuszy, inspektorów Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Polsce, zwykłych przechodniów, a także osób znanych z telewizji, których obecność przyciąga uwagę mediów, a o to przecież chodzi – bo dzięki temu nasz przekaz trafia pod strzechy, do ludzi, którzy być może nawet nie mają pojęcia, że krzywdzą zwierzęta.

A warto przypomnieć, że trzymanie psa na uwięzi krótszej niż 3 metry jest od lat już zabronione.

W tym roku na Placu Zamkowym byli z nami: Majka Jeżowska, Izabela Zwierzyńska, Klaudia Halejcio, Stan Borys, Marek Frąckowiak, Ryszard Rembiszewski, Marek Molak, Mariola Bojarska-Ferenc, Katarzyna Piekarska, Jarosław Milner, Małgorzata Zajączkowska, Michał Piróg, Leszek Stanek, Aneta Awtoniuk, Sebastian Cybulski, Aneta i Jan Kuroniowie, Maria Mamona, Katarzyna Pisarska, Maciej Tarapacz.

Dziękujemy wszystkim koordynatorom i wolontariuszom z całej Polski, bez których akcja „Zerwijmy łańcuchy” by się nie udała – dzięki Wam mamy szansę zwrócić uwagę na problem psów łańcuchowych i zmieniać ich los!

Za wsparcie bardzo dziękujemy również Towarzystwu Opieki nad Zwierzętami w Polsce i marce karmy Eukanuba.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]